Regie:
Otakar VávraDrehbuch:
Otakar VávraKamera:
Jaromír ŠofrMusik:
Otmar MáchaBesetzung:
Ladislav Chudík, Jana Březinová, Marta Vančurová, Zuzana Cigánová, Jiří Adamíra, Mikuláš Huba, Oldřich Kaiser, Ctibor Filčík, Leopold Haverl (mehr)Besetzung
Michaela Kudláčková
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Der Letzte fährt zur Hölle (1982)
Cesta kolem mé hlavy (1984)
Skleněný dům (1981)
Gustav Opočenský
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Die Hexenjagd (1969)
Das Ohr (1970)
Wut und Trauer (1969)
Zdeněk Hodr
Österreich-Ungarn
Beste Filme:
Die Hexenjagd (1969)
Mnoho povyku pro nic (1972) (Theateraufzeichnung)
Baron Münchhausen (1961)
Jana Smrčková
Protektorat Böhmen und Mähren
Beste Filme:
Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)
Božská Ema (1979)
Pražská 5 (1988)
Svatopluk Beneš
Österreich-Ungarn
Beste Filme:
Vernunftehen (1968) (Serie)
Der Brave Soldat Schwejk in Prag (1956)
Lucerna (1967) (Fernsehfilm)
Zlata Adamovská
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Die Volksschule (1991)
Brouk v hlavě (2020) (Theateraufzeichnung)
Brouk v hlavě (2002) (Fernsehfilm)
Michal Dlouhý
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Královský život otroka (1992) (Fernsehfilm)
Na dotek (2002) (Theateraufzeichnung)
Tisícročná včela (1983)
Josef Chvalina
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Přišel na večeři (1981) (Theateraufzeichnung)
Poslední mohykán (1947)
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (Fernsehfilm)
Jan Přeučil
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Der Tod der herrlichen Rehe (1986)
Muž v pozadí (1995) (Serie)
„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)
Milan Riehs
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Amadeus (1984)
Der Tod der herrlichen Rehe (1986)
Muž v pozadí (1995) (Serie)
Boris Rösner
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Hamlet (1986) (Theateraufzeichnung)
Lauf, Ober, lauf! (1980)
Poslední dopis (1973) (Fernsehfilm)
Veronika Žilková
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Česká soda (1998)
Ochránce (2021) (Serie)
Deskový statek (2008) (Theateraufzeichnung)
Lukáš Bech
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Případy 1. oddělení (2014) (Serie)
Metanol (2018) (Fernsehfilm)
Rédl (2018) (Serie)
Marie Brožová
Österreich-Ungarn
Beste Filme:
Das gestohlene Luftschiff (1966)
Alexandr Dumas starší (1970) (Serie)
Návrat pana Ryšánka (1971) (Fernsehfilm)
Jan Čenský
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Ochránce (2021) (Serie)
Mapa zámořských objevů (1978) (Fernsehfilm)
Člověk proti zkáze (1989)
Jaroslav Drbohlav
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (1973)
Ta chvíle, ten okamžik (1981)
Wie wäre es mit Spinat? (1977)
Libuše Geprtová
Protektorat Böhmen und Mähren
Beste Filme:
Bratři Karamazovi (1981) (Theateraufzeichnung)
V zámku a podzámčí (1981) (Fernsehfilm)
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (Fernsehfilm)
Jiří Kostka
Österreich-Ungarn
Beste Filme:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Lekár umierajúceho času (1983) (Serie)
Božská Ema (1979)
Jan Pohan
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Amadeus (1984)
Jako kníže Rohan (1983) (Fernsehfilm)
Die Hexenjagd (1969)
Alena Procházková
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Cyrano z Bergeracu (1986) (Theateraufzeichnung)
Gazdina roba (1992) (Theateraufzeichnung)
Přišel na večeři (1981) (Theateraufzeichnung)