Regie:
Michael ČechMitwirkende:
Adela Vinczeová (Moderator), Bohdan Sláma, Olga Sommerová, Zuzana Kronerová, Pavel Nový, Petra Špalková, Oldřich Kaiser, Simona Rybáková, Andrea McDonald, Irena Havlová, Vojtěch Havel (mehr)Mitwirkende
Vladimír Mišík
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Čas je mý Kuře v hodinkách (2019) (Konzert)
Marta Kubišová 1990 (1990) (Konzert)
Hodinářova svatební cesta korálovým mořem (1979)
Vladivojna La Chia
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Vladivojna La Chia: 8 hlav šílenství (2019) (Konzert)
Alois Fišárek
Protektorat Böhmen und Mähren
Adam Mišík
Tschechien
Beste Filme:
Zátopek (2021)
Jak si nepodělat život (2019) (Serie)
BANGER. (2022)
Jan P. Muchow
Deutsche Demokratische Republik
Beste Filme:
Einzelgänger (2000)
Das Jahr des Teufels (2002)
Šeptej (1996)
Kateřina Winterová
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Toman (2018)
Maria Theresia (2017) (Serie)
Šeptej (1996)
Bolek Polívka
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Kuschelnester (1999)
Die Volksschule (1991)
Případy 1. oddělení (2014) (Serie)
Anna Kameníková
Tschechien
Beste Filme:
Případy 1. oddělení (2014) (Serie)
Nevinnost (2011)
Božena (2021) (Serie)
Karel Heřmánek ml.
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Dokonalá svatba (2010) (Theateraufzeichnung)
Byooti insaideu (2015)
Operation Anthropoid (2016)
Daniela Kolářová
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Die Volksschule (1991)
Das einsame Haus am Waldesrand (1976)
Vernunftehen (1968) (Serie)
Táňa Pauhofová
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Burning Bush - Die Helden von Prag (2013) (Fernsehfilm)
Kukura (2014) (Theateraufzeichnung)
BrainStorm (2008) (Fernsehfilm)
Petra Nesvačilová
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Protektor (2009)
Národ sobě - kultura tobě (2021) (Konzert)
Nevinné lži (2013) (Serie)
Zdeněk Piškula
Tschechien
Beste Filme:
Nevinné lži (2013) (Serie)
Božena (2021) (Serie)
Každý milion dobrý (2016) (Fernsehfilm)
Tereza Ramba
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Amerikánka Vol. 9: V dětském sanatoriu (2020) (Theateraufzeichnung)
BrainStorm (2008) (Fernsehfilm)
Amerikánka. Na vzletové ranveji (2022) (Theateraufzeichnung)
Jan Malíř
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Červená kůlna (1968)
Božidara Turzonovová
Bulgarien
Beste Filme:
Na skle maľované (1980) (Fernsehfilm)
Romulus Veľký (1992) (Fernsehfilm)
Kým kohút nezaspieva (1972)
Hynek Bočan
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Kinder einer großen Liebe (1953)
Saša Gedeon
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Das Jahr des Teufels (2002)
Čert ví proč (2003)
Bloudím (2010)
Berenika Kohoutová
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Koncert pro Martu (2022) (Konzert)
Fair Play (2014)
Moje slunce Mad (2021)
Jitka Čvančarová
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Četnické humoresky (2001) (Serie)
Nevinné lži (2013) (Serie)
Babylon (2002) (Theateraufzeichnung)